PROCEDURY PROGRAMOWANIA
Mikroprocesorowy sterownik radiowy do rolet ST6H
z kodem dynamicznym (do sześciu silników)


1. Programowanie - wprowadzenie pilota do pamięci odbiornika (maksymalnie do 12 pilotów):
a) Przycisnąć przycisk PRG. w odbiorniku (LED zaświeci się) na czas krótszy niż 3 sek. Po zwolnieniu przycisku LED świeci dalej co potwierdza wejście w ten tryb.
b) Przycisnąć dowolny przycisk pilota. LED w odbiorniku gaśnie.
c) Przycisnąć przycisk pilota drugi raz (ten sam co poprzednio). LED w odbiorniku wielokrotnie błyska potwierdzając prawidłowe wykonanie procedury.
Uwaga: W zależności od użytego przycisku pilota uzyskuje się różne tryby jego pracy.
2. Programowanie czasu po którym następuje zerowanie (reset) przekaźników:
a) Przycisnąć przycisk PRG. w odbiorniku (LED zaświeci się) na czas dłuższy niż 3 sek. ale krótszy niż 8 sek. Po zwolnieniu przycisku dioda LED w odbiorniku gaśnie potwierdzając wejście w ten tryb.
b) Przycisnąć dowolny przycisk pilota. Nastąpi załączenie przekaźnika.
c) Po upływie żądanego czasu podtrzymania (maks. 60 minut) ponownie przycisnąć przycisk pilota - nastąpi wyłączenie przekaźnika.
d) Po upływie 2 sek. LED w odbiorniku wielokrotnie błyska potwierdzając prawidłowe wykonanie procedury.. UWAGA! uzyskanie nieskończonego czasu podtrzymania przekaźników (bistabilności) uzyskuje się poprzez dwukrotne przyciśnięcie przycisku pilota w odstępie krótszym niż 2 sekundy w podpunkcie c) programowania 3. Kasowanie wszystkich pilotów z pamięci odbiornika
(Uwaga! tę procedurę wykonujemy w przypadku zgubienia lub kradzieży pilota lub innej potrzeby usunięcia wszystkich pilotów z systemu.):
Przycisnąć przycisk PRG. w odbiorniku (LED zaświeci się) do chwili aż dioda LED zacznie błyskać (ponad 8 sek.), a następnie przycisk zwolnić. Wielokrotne błyśnięcie LED-a potwierdza prawidłowe wykonanie procedury. Pamięć pilotów jest wykasowana i odbiornik nie reaguje na wysyłane sygnały z pilotów. Po wykasowaniu pilotów tryby pracy kanałów odbiornika pozostają nie zmienione. Wprowadzenie pilotów do pamięci wykonać wg pkt. 1.
Uwagi:
1) Wykonanie procedur 2 i 3 możliwe jest tylko przy użyciu pilota będącego w pamięci danego odbiornika. 2) Czas, po którym następuje reset przekaźników, jest ustawiony przez producenta na około 4 sek.

W celu zwiększenia zasięgu pracy pilotów radiowych należy przewodem koncentrycznym przyłączyć do odbiornika antenę zewnętrzną prętową lub dipolową w miejsce przewodu antenowego na płytce odbiornika. Ekran przewodu lutować do masy w pobliżu wejścia antenowego.
Zestaw wyposażony jest w dwa kołki rozporowe 6 mm, które przy wykorzystaniu otworów w dolnej części obudowy umożliwiają zamontowanie odbiornika na ścianie. Sterownik powinien być zainstalowany tak, aby przewód antenowy swobodnie zwisał w dół. Przewodu antenowego nie wolno kleić do ścian.

cofnij